TÜRK ANAYASA HUKUKU SİTESİ [www.anayasa.gen.tr]


 

 

TÜRK ANAYASA HUKUKU SİTESİNDE YAYINLANAN YAZILARIN COPYRİGHTI VE FİKİRVE SANAT ESERLERİ HUKUKU BAKIMINDAN SORUMLULUĞU 

 

Kemal Gözler

 

(c) Copyright. Kemal Gözler, 2004-2009. Her hakkı saklıdır. 

Türk Anayasa Hukuku Sitesinin ana sayfasının copyright'ı ve fikir ve sanat eserleri hukuku bakımından sorumluluğu sitenin editörü Kemal Gözler'e aittir. Ana sayfa dışındaki bütün sayfaların copyrigt'ı ve o sayfanın fikir ve sanat eserleri hukuku bakımından sorumluluğu o sayfayı hazırlayan kişiye ait olacaktır. Sitenin içinde her bir sayfada copyright sahibi ve fikir ve sanat eserleri hukuku bakımından sorumlu (c) simgesinden sonra belirtilir. Sahibi veya sorumlusu belirtilmemiş sayfaların hukuki ve cezai sorumluluğunu Kemal Gözler üstlenir.

 

Bu sitede yayınlanan kitap, makale ve diğer çalışmalara izin almadan link verilebilir. Ancak, kitap, makale ve diğer çalışmalar, ne suretle olursa olsun  çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dağıtılamaz, başka internet sitelerine tekrar konulamaz. 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 3 Mart 2004 tarih ve 4630 sayılı kanunla değişik 71 ve 72’nci maddeleri, bir fikir ve sanat eserini herhangi bir yöntemle çoğaltanları, dağıtanları, satanları, elinde bulunduranları, paraya çevrilmeksizin, 2 (iki) yıldan 4 (dört) yıla kadar hapis cezası veya 50.000 YTL'den 150.000 YTL'ye kadar ağır para cezasıyla veya zararın ağırlığı dikkate alınarak bunların her ikisiyle birden cezalandırmaktadır.

 

İstisna: Bu sitede yayınlanan Kemal Gözler'e ait kitap, makale ve diğer çalışmalar, kişisel kullanıcılar tarafından, ticari olmayan amaçlarla, kişisel bilgisayarlarına kopyalanabilir ve hard diskte saklanabilir. Keza aynı amaçla  kişisel kullanıcılar, Kemal Gözler'e ait kitap, makale ve diğer çalışmalardan bir adet yazıcı çıktısı alabilirler. Uyarı: Bu izin, bu sitede yayınlanmış diğer yazarların eserleri için geçerli değildir.

 

Link (Bağlantı) Verme Konusunda Açıklamalar

TÜRK ANAYASA HUKUKU SİTESİ'nin anasayfasına ( www.anayasa.gen.tr ) ve sitenin içindeki herhangi bir sayfaya izin almadan link verilebilir. Ancak linkin Türk Anayasa Hukuku Sitesine verilen bir link olduğu ve özellikle link yoluyla açılan sayfanın linkin bulunduğu sitenin değil, Türk Anayasa Hukuku Sitesine ait bir sayfa olduğu açıkça anlaşılmalıdır. Bunun için linkin yanına Türk Anayasa Hukuku Sitesine ( www.anayasa.gen.tr ) link verildiğinin belirtilmesi uygun olur. 

ÖRNEK: Link İşareti (www.anayasa.gen.tr ye linktir).

ÖRNEK: Link İşareti (Türk Anayasa Hukuku Sitesine linktir).

 

Bu siteden yapılacak alıntılar (iktibas) konusundaki açıklamalar için burasını tıklayınız.


 

Editör: Kemal Gözler

www.anayasa.gen.tr/copyright. 25.5.2004

Ana Sayfa. www.anayasa.gen.tr

Son değişiklik: 19 Mart 2009